• Odwiedziło nas: 732069

Narodowe Święto Trzeciego Maja

3 maja – cóż to za data? Święto przecież!

30 kwietnia spotkaliśmy się w naszej szkole na uroczystej akademii, aby uczcić wielkie dla wszystkich Polaków wydarzenie, czyli 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zgromadzona Publiczność wzięła udział w żywej lekcji historii. Uczniowie z klasy 4 oraz uczennice z klasy 6 „przenieśli” nas w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Obejrzeliśmy również prezentację, z której dowiedzieliśmy się czym jest konstytucja, kiedy i kto ją uchwalił oraz jakie były jej najważniejsze postanowienia.

Warto wspomnieć, że nie byliśmy tylko biernymi słuchaczami i widzami na tej niecodziennej lekcji historii, ale braliśmy w niej czynny udział. Powiewaliśmy flagami biało-czerwonymi oraz pięknie wykonywaliśmy patriotyczne pieśni. Strojem i właściwym zachowaniem pokazaliśmy naszą dumę z tego, ze jesteśmy Polakami.

E. P.