Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Nie taki angielski straszny…

W dniach 7 – 11 września 2015 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w ogólnopolskim obozie edukacyjnym Euro Week w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Głównym założeniem programu EuroWeek, współfinansowanego przez Unię Europejską, jest rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: autoprezentacji, przewodzenia, pracy w zespole oraz umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Wszystkie zajęcia programowe odbywały się w języku angielskim, ale jego poziom był dostosowany do wieku i możliwości uczniów. Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzone były przez wolontariusz – szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży pochodzących z Chin, Niemiec, Kenii, Rumunii, Belgii, Włoch, Francji, Anglii.
Podczas zajęć  uczniom udało się przełamać strach przed mówieniem w języku angielskim. Dzieci zrozumiały, że nie warto się przejmować, jeżeli nawet popełnia się błędy, bo to naturalny proces uczenia się obcego języka. Uświadomiły sobie, że dzięki znajomości języka angielskiego można porozumiewać się na całym świecie i że ta umiejętność jest w zasięgu ręki, zważywszy na obecny rozwój technik komunikacyjnych.W każdym dniu wolontariusze przedstawiali prezentacje, które przybliżały uczestnikom kulturę, tradycję, przyrodę oraz historię  ich ojczystych krajów, często wzbogacając je o pokaz tańców czy śpiew na żywo.

W trakcie pobytu odbyła się wycieczka po Ziemi Kłodzkiej. Uczestnicy zwiedzili Bystrzycę Kłodzką, Muzeum Filumenistyczne, kopalnię złota w Złotym Stoku i przepiękne okolice  Polanicy Zdroju.

Wszyscy uczestnicy obozu zasłużyli na pochwałę, stanowiliśmy grupę kreatywną, dowcipną, bez problemu wykorzystującą w pracy zdobycze nowoczesnej techniki. Uwieńczeniem kilkudniowego szkolenia było wręczenie uczestnikom certyfikatów, a następnie wspólna ewaluacja warsztatów.  Niektórzy z uczestników myślą już o kolejnym wyjeździe. Udział uczniów w programie „Euro Week” nie byłby jednak możliwy, gdyby nie rodzice, którzy sfinansowali pobyt swoich dzieci na obozie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w zakładce Galeria.

Organizatorzy:

Marzena Pałkowska – Krokosz