Dzień Ziemi

22 kwietnia 2011 roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Początki tego święta sięgają 1970 roku.

Pomysł podejmowania różnorakich działań na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska zrodził się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach, które efektywnie włączają się w ochronę środowiska. W Polsce świętowanie Dnia Ziemi rozpoczęto w 1990 roku.Głównym zadaniem tych obchodów jest przybliżenie społeczeństwu idei ochrony środowiska naturalnego. Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi, odbywa się pod hasłem „Las całkiem blisko nas", gdyż 2011 rok został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Lasów.
Równeż w naszej szkole w dniu 29.04.2011 r. odbyła sie akademia poświęcona temu świętu. Akademię przygotowały panie J.Chamielec i J.Gorczyca wraz z uczniami klasy II-ej i III-ej oraz chórem szkolnym pod kierunkiem Pani A.Grocholskiej. Zdjecia z akademii znajdują sie w zakładce GALERIA.