XIX Gminny Konkurs Plastyczny

W dniu 16 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borku odbył się XIX Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Wiosna wierszem malowana". Do udziału w nim zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich  szkół podstawowych naszej gminy. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy inspirowanej  wierszami o wiośnie. Młodzi plastycy mieli do wyboru dwie techniki  – malarstwo i rysunek. Głównymi celami konkursu było zachęcenie do twórczego działania dzieci i młodzieży, na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwić im osiągnięcie sukcesu. W konkursie wzięło udział 14 uczniów.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Laureaci i wszyscy uczestnicy  otrzymali upominki rzeczowe. Prace będzie można oglądać na wystawie w Gminnej Bibliotece w Rzezawie.

Oto lista laureatów:

w kat. klas I-III

1 miejsce – Aleksandra Kubla  (PSP w Jodłówce)

2 miejsce – Lena Waśniowska PSP w Rzezawie)

3 miejsce – Rafał Dziadowiec (PSP w Borku)

wyróżnienie – Zuzanna Maciaszek (PSP w Okulicach)

w kat. klas IV-VII

1 miejsce – Gabriela Maciaszek (PSP w Okulicach)

2 miejsce – Sylwia kołodziej (PSP w Dąbrówce)

3 miejsce – Wiktoria Bąk (PSP w Jodłówce)

wyróżnienie – Julia Słonina (PSP w Krzeczowie)

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!