Projekt "MAŁA KSIĄŻKA -WIELKI CZŁOWIEK"

Uczniowie  klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” realizowanej od 2017r. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kampania, obecna w mediach tradycyjnych i społecznościowych, skierowana jest do najmłodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów. Zaprasza dzieci do czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Celem kampanii jest zachęcanie do czytania książek już od pierwszych miesięcy życia dziecka, ponieważ dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Nauka czytania może się dzięki książkom stać prawdziwą przyjemnością, rozbudzać wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów. Dzięki książkom mali ludzie mają szansę być kiedyś wielkimi.

W tym roku uczniowie otrzymali z rąk Mikołaja, (który odwiedził bibliotekę szkolną) książkę pt. Wnuczka antykwariusza autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, która   rozbudza wrażliwość na drugiego człowieka i rozwija nigdy niekończącą się pasję zgłębiania tajemnic świata. Otwiera  serca na Dobro i Piękno, które nas otaczają. Do lektury dołączona była też  broszurka przeznaczona dla rodziców pt. Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! w której zawarte są korzyści wynikające ze wspólnego rodzinnego czytania, zawierająca także zbiór rekomendacji wartościowych książek dla uczniów klas pierwszych.

Mamy nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom klasy 1 na co dzień.