Pokaz udzielania pierwszej pomocy

„Twoje ręce mogą uratować komuś życie”.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy w klasach I – III.

25 października uczniowie klas I –III wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom,  jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz umiejętność wezwania karetki. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z podstawowymi procedurami udzielania pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem pana Tomasza Tabora - ratownika medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni, najmłodsi mieli okazję poćwiczyć na fantomach sztuczne oddychanie oraz mogli zapoznać się z działaniem defibrylatora. Ponadto każdy uczestnik warsztatów nabył wiedzę, jak postąpić w przypadku zadławienia oraz co to jest pozycja boczna bezpieczna. Na zakończenie uczniowie poznali różne ciekawe akcesoria przydatne podczas ratowania ludzkiego życia. Zajęcia przeprowadzone przez pana Tomasza Tabora były połączeniem zabawy z przekazaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowaniem czyjegoś życia.